značka dynaoptic je ragistrována společností

Optika Fénix
 
 
 
     
 

 
 
Facebook dynaopticInstagram dynaopticYouTube dynaoptic album    
 

 

analýza a trénink zraku pro sportovce
 
 
 
 
 
   analýza trénink zraku pro sportovce
   cvičení soustředění pro děti a mládež
 
   prevence a vyšetření (měření) zraku
   cvičení zraku proti bolestem a únavě očí
 
   tréninkové technologie dynaoptic
   kontakty a informace
 
  dynamická a sportovní optometrie
 

Jestli jste si na některou z těchto otázek odpověděli ano, potom následující pomoc
je určena právě Vám. 
Trénink zraku dynaoptic® je investice na celý život.

   
   


  sportovní optometrie - trénink zraku  

   

 

 

  sportovní optometrie = vrcholné výkony      
 


Jediný způsob, jak se staneš rychlejším a lepším, je eliminace veškerých zdržení ve tvém pohybu.
Tvoje rychlost a efektivita se zlepší, pokud vytrénuješ i svůj zrak do stejné kondice jako máš tělo. Dostaneš-li kondici těla i očí do rovnováhy, využiješ svých možností naplno.Technologie dynaoptic - až na hranu možností:

• 100% propojení vizuálního a pohybového systému: oko-ruka-noha
• rychlá a přesná fyzická reakce
• maximální vizuální soustředění omezuje „rušivé vlivy okolí“
• koncentrace po celou dobu sportovního výkonu
• dokonalejší periferní „čtení hry“
• sportovec na hraně možností


Brankář Minnesota Wild - Devan Dubnyk,
v současnosti jeden z nejlepších brankářů NHL, trénuje svůj zrak na klinice True Focus Vision v Edně a všem ukazuje, že trénink vizuálního systému a mozkových reakcí zásadně mění schopnosti sportovce a přináší skvělé výsledky!!

Další informace týkající se sportovního tréninku zraku
najdete na našem webu Optika Fénix » »
Devan Dubnyk - hráč který svým cvičením zraku zcela otočil svou kariéru
 
         

 

 

 


  analýza a trénink zraku - dynaoptic je:

 
  1

Základním krokem v systému dynaoptic je analýza zraku (screening) v místě - jedná se o první kontrolu a komplexní test, který prověří schopnosti vizuálního systému sportovců. Ucelené výsledky a zhodnocení, které bude naším týmem vypracováno, je následně zasíláno e-mailem.

 
  2

Po tomto prvním vstupním zjištění je po domluvě možno dál postupovat a provést optometrické vyšetření na našem specializovaném pracovišti v Kroměříži.
Jedná se o prohlídku na skeneru DNEye, který je unikátním přístrojem pro zjištění přesných dioptrických vad oka. Z tohoto vyšetření je vystaveno přesné vyhodnocení - zpráva o stavu zraku. A následuje z naší strany návrh na optické pomůcky - kontaktní čočky, dioptrické brýle, sportovní dioptrické brýle a jejich aplikace.

 
  3

Třetí a závěrečnou složkou analýzy je speciální zátěžový test zraku - okohybných svalů a vizuálního systému.


 
    Pro zájemce, kteří absolvují kompletní analýzu, je možné nastavit individuální trénink na dobu zhruba šesti měsíců - délku určí stav zraku a rychlost adaptace při tréninku. Jeho součástí jsou velmi účinné cviky pro zlepšení výkonu sportovce. To znamená především rychlejší orientaci, zlepšení koordinace a zvýšení koncentrace, vyhodnocení a okamžitou reakci.  
       
       
   
Všechny naučené prvky jsou také velmi užitečné v každodenním životě - zlepšují pozornost,
vytváří pohodu po dlouhé práci a snižují únavu a spojité potíže.Jsme rádi, že jste se o naši technologii zajímali, a pokud budete mít další zájem,
nebo nebude Vám cokoliv jasné - ptejte se nás, od toho tu jsme.
 
       

 

   

 

 


 

Prostorová orientace - periferní schopnosti

Jaká je situace u sportovce: je hráč schopen rychle orientace v prostoru, umí reagovat rychle na pohyby protihráče, číst jeho hru, může hru sledovat z vetší dálky a tím mít čas a reagovat na hru? Nebo musí jít blíž hráči, protože na něj špatně vidí a tím ztrácí drahocenný čas? Je schopen rychle měnit vzdálenost na kterou se dívá. Sledovat letící balon po celou dobu jeho letu? Sledovat pohyb protihráče.
Naše řešení: periferní vidění a orientace v prostoru je základním kamenem pro většinu sportovců a jejich zlepšení spočívá v komplexním řešení svalů oka, správné funkce a koordinace obou očí společně a případné optické pomůcce

 

Zaměření očí na předmět zájmu

Jaká je situace u sportovce: je Váš hráč schopný rychlého přechodu mezi dálkou a blízkou? Sleduje míč například při výkopu celou dobu co letí a nebo jen na začátku a tak tak stihne přeostřit na zpracování míče?
Naše řešení: zjistíme zda jsou oči schopny pohybovat ve svalové rovině, jak rychle jsou oči schopny přejít na předmět zájmu - akomodace oka - čočka přeostřuje z dálky na blízko a zpět.

 
 

 

Zaostření na daný předmět zájmu (fixace)

Jaká je situace u sportovce: dívá se hráč na to co myslí, že se dívá? Nebo má jeho mozek s touto základní věcí potíže (v případě pohybu se zmenšuje ostrost vidění).
Naše řešení: za pomocí optotypu - klasické metody zjištění - vyšetříme možnost ztráty ostrého vidění u sportovce. Možnost strabismu - skrytého šilhání oka.

 

Adaptace a vyhodnocení situace

Jaká je situace u sportovce: je i po rychlé změně směru sportovec schopen se ihned věnovat dál svému cíli a efektivně navázat na předchozí situaci? Rychle se zapojit do hry po nárazu, zjistit kde je atd.?
Naše řešení: test zjistí u sportovce jak rychle je rovnovážný systém (střední ucho, propriorecepce, zrak a zpracování informací v CNS) schopen reagovat na změnu postavení těla v prostoru, reagovat na změnu vnímání.

 
     

 

 

 

 

 

 


 
trocha informací pro všechny

Optika Fénix se dlouhodobě zaměřuje na sportovní prvky v optice - brýle, kontaktní čočky a další spojitá řešení. V poslední době jsme intenzivně vyvíjeli a nyní představujeme nový systém práce se sportovci - jejich zrakem a vnímáním v rámci výrazného zlepšení výkonu a efektivity pohybu. Nicméně soubor našich řešení vytváří kompletní péči o zrak sportovců.


Sportovní výkon je náročný jak pro celé tělo tak i pro oči. Trénovat tělo je samozřejmostí - v poslední době se zaměřuje většina kvalitních sportovců na psychickou stránku při sportu a tím i vnímání zrakem.

Dnešní sport je o rychlosti a vyhodnocení dané situace. Pokud hráčovy oči nejsou schopny - ať už z důvodů ostrosti, nebo špatné koordinace očí, přesně zaměřit na co se dívají, je mozek nucen k opravným pohybům oka. To vede k pozdní reakci a rovněž potřebě vykonávat další pohyb těla. Zpoždění může být v milisekundách až sekundách. Pomalá reakce dostává hráče pod tlak, a tím do složitějších situací, které již netvoří ideální linii k cíli sportovního snažení - bodování, výhře.

V rámci naší péče o vaše hráče jsem schopni nastavit dioptrickou pomůcku pro ideální ostrost. Zjistit stav a funkčnost okohybných svalů. Za pomoci cvičení zlepšit jejich funkci pro zrychlení procesu vidění a tím i k rychlejším reakcím na vzniklou situaci.

Systém našeho vyšetření je založen na základě postupu vyšetření v optometrii - „21 oep" podle Arthura Martena Skeffingtona (1890-1976). Je používán ve světě od začátku 20. století. V našem vlastním řešení je proces obohacen o nejlepší přístrojové vybavení, které se v dnešní době dá využít - DNEye Skener 2, 3D optotyp, foropter.

Naší snahou je celostní přístup - péče zahrnuje celkový systém poznání stavu očí vašich sportovců i se zaměřením na zdravotní stránku. S tímto je prováděno vyhodnocení a doporučení pro každého individuálně následných prvků pro výrazně lepší sportovní výkon a požitek ze sportu. 
       

 

 

   Informace o nás - kontakt    
 
Souhrn přínosu dynaoptic

• 100% propojení vizuálního a pohybového systému
• klidnější zrakový vjem a související denní stav těla
• rychlá a přesná fyzická reakce
• maximální vizuální soustředění
• koncentrace po celou dobu činnosti

  Kontaktní informace

Dynaoptic - sportovní a dynamická optometrie -
technologie vyšetření a tréninku zraku
Provozovatel Optika Fénix | Riegrovo nám. 179 | 767 01 Kroměříž


e-mail - info@dynaoptic.cz

hlavní kouč projektu - Radovan Knap | tel. 603 750 520 | radovan@dynaoptic.cz
sportovní optometrista Bc. Ondřej Augusta | tel. 721 185 606 | ondrej@dynaoptic.cz


mapa: Google Maps » ••

© Optika Fénix 2018
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
DynaOptic je chráněnou známkou společnosti Optika Fénix. Další uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.